KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9557011
*
nr 955 7011
Torsten Renqvist
(1924-2007), Sverige
Etsning, Torsten Renqvist (1924-2007), motivet: 19x25
Torsten Renqvist, född 1924 i Ludvika, död 2007, svensk skulptör, målare och författare.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 april 2015
kl 20:08:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/4 19:23:03
1
250 kr
15/4 07:12:28
2
200 kr
15/4 07:12:28
1
250 kr (Budbetjänt)
16/4 15:19:48
3
500 kr
19/4 13:37:41
4
400 kr
19/4 13:37:41
3
450 kr (Budbetjänt)
19/4 13:38:19
4
500 kr
19/4 13:38:19
3
500 kr (Budbetjänt)
20/4 17:49:53
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Torsten Renqvist
Torsten Renqvist, född 1924 i Ludvika, död 2007, svensk skulptör, målare och författare.
Läs mer om Torsten Renqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torsten renqvist
-
7143 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:04
-
7144 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:36
-
7080 Etsningar
3 st, Signerad, Harald Sallberg (1895-1963), Sveri..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:19
-
5342 Etsningar
5 st. Erling Johansson (f. 1934), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:02
-
7125 Färgetsning
Felix Neuenkamp. Signerad, numrerad 60/75. Bildmåt..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:30
-
7063 Färglitografier
+ etsning, 3 st, oramade lösa blad, Lennart Gram (..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:20
*
Torsten Renqvist
Torsten Renqvist, född 1924 i Ludvika, död 2007, svensk skulptör, målare och författare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Torsten Renqvist
nr 955 7011
Torsten Renqvist
(1924-2007), Sverige
Etsning, Torsten Renqvist (1924-2007), motivet: 19x25
Torsten Renqvist, född 1924 i Ludvika, död 2007, svensk skulptör, målare och författare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 april 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/4 19:23:03 | 1 | 250 kr |
15/4 07:12:28 | 2 | 200 kr |
15/4 07:12:28 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
16/4 15:19:48 | 3 | 500 kr |
19/4 13:37:41 | 4 | 400 kr |
19/4 13:37:41 | 3 | 450 kr (Budbetjänt) |
19/4 13:38:19 | 4 | 500 kr |
19/4 13:38:19 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
20/4 17:49:53 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Torsten Renqvist
Torsten Renqvist, född 1924 i Ludvika, död 2007, svensk skulptör, mÃ¥lare och författare.Läs mer om Torsten Renqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torsten renqvist
-
7143 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:04 -
7144 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:36 -
7080 Etsningar
3 st, Signerad, Harald Sallberg (1895-1963), Sveri..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:19
-
5342 Etsningar
5 st. Erling Johansson (f. 1934), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:02 -
7125 Färgetsning
Felix Neuenkamp. Signerad, numrerad 60/75. Bildmåt..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:30 -
7063 Färglitografier
+ etsning, 3 st, oramade lösa blad, Lennart Gram (..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:20